Wpis

wtorek, 20 sierpnia 2013

Jak urządzić duże mieszkanie?

Wiele osób przeprowadzając się do nowego wnętrza ma kłopoty z urządzeniem nowych przestrzeni. Co prawda często w naszych głowach mamy wizję tego jak ma wyglądać nasz dom, kiedy jednak zderzamy się z rzeczywistością to okazuje się, że nie jest to takie proste zadanie.


Jeżeli jesteście dopiero na początku tej drogi to przede wszystkim trzeba wybrać sobie jakiś konkretny styl. Dobrze jest gdy całe mieszkanie będzie ze sobą współgrało, nie musimy być monotematyczni jednak w każdym wnętrzu powinien być co najmniej jeden spójny element, który będzie świadczył o tym, że faktycznie tam mieszkamy. Jeżeli chodzi o duże mieszkania to najczęściej wybieramy nowoczesny styl minimalistyczny. Jest to bardzo dobry wybór bo teraz ważna jest przestrzeń i swoboda. I tak na przykład w salonie zamiast licznych mebli na każdej ścianie może stać tylko i wyłącznie jakaś niska komoda na telewizor a tuż nad nią może wisieć jakaś szafka czy półka. W ten sposób stworzy się kącik telewizyjny do którego przydałaby się jeszcze jakaś kanapa lub wygodne fotele.

W drugim końcu pomieszczenia może stanąć wygodny i duży stół z kilkoma krzesłami, będzie to odpowiednik jadalni. Jeżeli chodzi o kolory to w dużych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się białe i bardzo błyszczące meble. Do tego szkło oraz jakieś srebrne dodatki i nowoczesny salon gotowy. Jeśli chodzi o dodatki to dziś wybiera się raczej duże i masywne wazony lub jakieś rzeźby niż małe i liczne bibeloty. Na ścianie może zawisnąć na przykład jakiś obraz lub nowoczesny zegarek.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
gardenout
Czas publikacji:
wtorek, 20 sierpnia 2013 16:02

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • irekk12 napisał(a) komentarz datowany na 2014/10/19 16:16:53:

    duże mieszkania nie tylko powodują że ciężko jest wybrać bo można przesadzić - ja jednak wolę moje standardowy rozmiar domu i w salonie piękny stół z krzesłami koło dużego okna na ogród

  • kredek1212 napisał(a) komentarz datowany na 2015/11/16 14:26:20:

    Ja uważam, że duże wnętrze jeszcze trudniej urządzić, niż małe. Ale jak już je się fajnie urządzi, może być naprawdę super. My mamy salon w stylu motoryzacyjnym i dość masywne meble takie jak na stronie RS Furniture. Fajnie to wygląda.

Dodaj komentarz