Wpis

poniedziałek, 01 czerwca 2015

Studzienki ozdobne w ogrodzie

Jedną z ciekawych dekoracji ogrodowych jest studzienka. Kiedyś były one używane do uzyskiwania wody, dzisiaj mają cel bardziej dekoracyjny i wcale nie muszą być  kopane aż do źródła wody.

Najładniejszym i najłatwiejszym do ustawienia w ogrodzie elementem jest gotowa drewniana studzienka. Takie modele można bez problemu kupić w każdym markecie z wyposażeniem domu i ogrodu oraz w sklepach internetowych.

 

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie takiej studzienki? Przede wszystkim powinniśmy już mieć plan, gdzie ją postawimy w ogrodzie, ponieważ nie jest to mały przedmiot dekoracyjny, który wciśniemy wszędzie. Kiedy już wiemy gdzie ją ustawimy trzeba wybrać jakiś model. Powinien nam się podobać kształt studzienki i kolor, ale najważniejszy jest sposób wykonania i materiał z jakiego studzienka została wykonana. Najlepsze i najtrwalsze modele wykonywane są z drewna, nie ze sklejki drewnianej.

Ceny studzienek zależą głównie od ich wielkości oraz materiałów, jakie zostały użyte do ich wykonania. Czasami też może się zdarzyć, że znajdziemy ten sam model w dwóch sklepach, ale różnić się będzie ceną. Nie spodziewajmy się żadnych innych różnic, kupmy tam gdzie nam wygodniej lub jest taniej.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
gardenout
Czas publikacji:
poniedziałek, 01 czerwca 2015 12:28

Polecane wpisy